עיריית אור עקיבא - דף הבית

-------------

הרשות לביטחון קהילתי

 

הרשות לביטחון קהילתי ומניעת אלימות סמים ואלכוהול.

הרשות לביטחון קהילתי הינה חלק ממודל עבודה לאומי להתמודדות באופן רב מערכתי עם תופעות האלימות בחברה הישראלית. התוכנית מציבה את הרשות המקומית כיחידת השינוי ומחזקת את יכולותיה למנוע ולצמצם את היקפי התופעה.

חזון התוכנית

יצירת אקלים עירוני המקדם ערכים של כבוד הדדי, סובלנות, הידברות, משא ומתן ושמירה על זכויות אדם. מאידך הוקעה של כל עבירה על החוק, הפרת זכויות אדם ושימוש בכוח לא לגיטימי, מכל סוג שהוא.

מטרות התוכנית

  • יצירת תחושת מוגנות וביטחון בקרב ציבור התושבים.
  • מניעה והסברה בקרב בני נוער במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי.
  • פיתוח מודעות הורית וקהילתית השוללת סמים, אלכוהול ואלימות על כל סוגיה.
  • שותפות עם המחלקות העירוניות הרלוונטיות ועם הנהגות ההורים לטובת מימוש תוכניות הסברה ומניעה.

סיירת הורים

סיירת ההורים מורכבת מהורים מתנדבים ששמו לעצמם כמטרה להיות מעורבים בחיי בני הנוער בשעות הלילה, מתוך אכפתיות ודאגה לביטחונם.
במסגרת הפעילות יוצאים ההורים לסיורים ברחבי העיר בסופי שבוע, מתוך רצון להגביר נוכחות בגינות ציבוריות, פארקים ומוקדי בילוי של בני הנוער. מטרת הסיור הינה להפגין נוכחות, ליצור שיח בלתי אמצעי עם בני הנוער, להוות אוזן קשבת ולקיים הסברה על הסכנה הטמונה בצריכת אלכוהול, סמים ועוד.
אנו גאים בסיירת ההורים, אשר הינה בין הוותיקות בישראל ומונה מעל ל50 מתנדבים. המתנדבים עוברים הכשרה ייחודית במסגרת קורסים הקשורים לגיל ההתבגרות והתנהלות נכונה, מתוך רצון להעניק להם את הכלים המתאימים להתמודדות במפגשים המתבצעים בכל סוף שבוע.
הרשות לביטחון קהילתי מקיימת לאורך כל השנה הכשרות מקצועיות בנושאי הורות, התנהגויות בסיכון, עזרה ראשונה, טכניקות דיבוב ועוד.
עיריית אור עקיבא מזמינה את התושבים להצטרף ולהיות מעורבים במניעת אלימות, סמים ואלכוהול בקרב בני נוער.

להתנדבות פנו למטה הרשות לביטחון קהילתי בעיריית אור עקיבא בטל’ 04-6100853.