עיריית אור עקיבא - דף הבית

-------------

עמותת ‘גיל הזהב’ “התגייסה” למלחמת חרבות ברזל 2023

ב- 7.10.23 יום שבת של חג שמחת תורה, תאריך בו נפתחה עלינו הצרה מעזה ומהצפון, ידעו בעמותת “גיל הזהב” באור עקיבא שצריך להתעשת ומהר.

בעמותה, המנוהלת על ידי המנכ”לית רונית פחימה, הבינו עוד בשעות הראשונות כי השגרה תהיה כמו חמצן לבני הגיל השלישי ופעלו מיידית. כך נפתח בית אופק (מרכז יום לקשיש) הפועל בעיר ושאר שירותי העמותה כבר ביום המחרת. “בדיעבד אנו חושבים כי החלטה זו הייתה נכונה בעיקר מאחר ורוב החברים הגיעו ליום הפעילות ואף הודו על כך”, אומרת רונית.

היא מוסיפה כי ככל שעברו הימים “עסקנו יחד עם החברים בבניית שיגרה חדשה בצל המלחמה, כזו התואמת את המצב. עסקנו בעיקר בהפגת חרדות, התמודדות עם לחצים, עצב ואי ודאות.

“ככל שחלפו הימים עלה צורך עז מצד החברים להרבות בתפילות להשבת החטופים ולהצלחת חיילי צה”ל ועל כן הוחלט לעשות הפרשת חלה מרובת משתתפים כמו גם סעודת אמנים.

“בנוסף, החליטו החברים להירתם ולתרום לחיילי צה”ל ולמפוני עוטף עזה. מתוך יוזמות שנבחרו על ידם התגייסנו כולנו חברים וצוות להוציא לפועל את מגוון ההתרמות השונות”.

בין יתר הפעילויות שערכו בעמותה:

·        תרומה סמלית מצד החברים לטובת חיילי צה”ל המשרתים בגבול עזה והכנת 45 חבילות אישיות להן צרפנו ברכה אישית מהחברים בבית.

·        יצירת קשר עם רופא המשרת במילואים בדרום, אשר שתף אותנו בחוסר של ערכות רופא בשטח הלחימה ואנו תרמנו כסף לטובת ערכת רופא אחת.

·        חברות שערי בינה (אזרחיות ותיקות צעירות) התארגנו אף הן והכינו 150 ערכות אישיות לטובת חיילי צה”ל המשרתים בגבול הצפון. כאשר אחת מהגמלאיות גייסה תרומה של 150 יחידות חם צוואר ו-150 יחידות של ציציות. כמו כן, נתרמו על ידי חברה אחת נוספת 75 זוגות גרביים.

·        חברי בית אופק התארגנו סביב אפייה של עוגות ועוגיות ביתיות שנשלחו לחיילי צה”ל בדרום ובצפון וזהו כבר השבוע הרביעי שבו נאפות עוגיות לפרויקט ארצי בשם “החמ”ל המתוק”.

·         מקהלת הבית “שרים בגיל” התגייסו אף הם והעלו מופע משירי ארץ ישראל למפוני עוטף עזה בני הגיל השלישי שהתארחו בבית אבות “בית החורש” בחדרה ואף העניקו שי אישי לכל אחד מהם.

·        עובדי העמותה ומתנדביה יצאו לקטיף פרי הדר במסגרת צו 8 לחקלאות

מנכ”לית העמותה, רונית פחימה: “כל שנותר לנו הוא לזכור ולחזק את חיילי צה”ל שמקריבים את חייהם לשמירה על המולדת ולמען בטחון כולנו, נתפלל כי מנהיגינו יחזירו את החטופים כולם בשלום ובמהרה”.