עיריית אור עקיבא - דף הבית

-------------

שר התרבות והספורט בביקור עבודה באור עקיבא: “העיר תהנה מתמיכות רבות מהמשרד בשנתיים הקרובות”

שר התרבות והספורט, ח”כ מיקי זוהר, ערך ביקור עבודה מקצועי עם צוותו באור עקיבא. השר זוהר התקבל בחמימות בחדר הישיבות של העירייה על ידי קברניטי העיר.

ראש העירייה אלי אנקונינה, בירך את השר בברכת ברוכים הבאים לעיר וסקר בפניו את התפתחות העיר, קליטת אלפי תושבים חדשים בשנה האחרונה, והצורך בחיזוק העיר בתמיכה ותקציבים נוספים בשל הגידול, ועצם היותה אור עקיבא, עדיין, במעמד סוציו אקונומי לא גבוה.

מנהל אגף הספורט העירוני אורי לוי, אמר כי “משמח שהשר מגיע. אני מאמין שהוא ייתן לנו עוד תקציבים לפתח את הספורט בעיר ויסייע במימוש תוכניות למען אור עקיבא”.

השר זוהר הודה לאנשי העיר. “תודה שאתם מארחים אותנו כאן. יודע מה הצרכים של העיר, אור עקיבא זה יישוב חשוב שאנחנו רוצים לקדם. יש לי חברים טובים באור עקיבא ואני מאמין שבשנים הקרובות נטמיע פה תוכניות חדשות לרווחתכם”.

לשר זוהר היו בשורות ברמה המיידית. בין היתר מקדם השר יחד עם העירייה:

– הצגות מסובסדות לתושבי העיר: “משרד התרבות הולך לרכוש 2,000 הצגות איכותיות, כאשר כל רשות תקבל 7 הצגות מסובסדות. התושבים פה ייהנו מהצגות ברמה הגבוהה ביותר”.

– סל תרבות מוגדל לאירועים ופעילויות באור עקיבא: “סל התרבות יוגדל מ-150 אלף שח ל-220 אלף ש”ח, כך שתוכלו לעשות יותר אירועים ופעילויות תרבותיות חשובות לקהילה שלכם”.

– שיפוץ מבני תרבות: “יש לנו תקציב לשיפוץ מבני תרבות – אפשר להגיש בקשה לקול קורא, יש תקציב על סך 600 אלף ש”ח שאפשר לחלק לרשויות”.

– פעילות בספריות ועבודה בשיתוף פעולה עם החברה למתנ”סים לטובת פעילות במתנ”ס העירוני.

גם בנושאי ספורט, עליו אמון משרדו של זוהר, היו לו בשורות. בין היתר:

– תקציב לנושאים מוגדרים לפי החלטת הרשות בנושאי ספורט: “יצאנו לקול קורא קהילתי – 550 אלף ש”ח לשימוש חופשי על ידי הרשות בנושאים מוגדרים”.

– “אם רוצים להקים מגרש סחב”ק, אתם תקבלו 700 אלף שקל מתקציבנו. אפשר כבר להגיש קול קורא”.

– תקצוב מלא של תאורה במגרש הכדורגל העירוני

– תכנון אולם התעמלות אומנותית ועוד.

– הקמת מגרש כדורגל אזורי: “יש תקציב לתכנון האצטדיון, תיקחו אותו, ולאחר מכן נתקדם”.

– “בשנת 2024 נוציא 5 בריכות טיפוליות לקול קורא – כל בריכה -4 מיליון שקל, כל בריכה זה 6 מיליון שקלים. אנחנו רוצים שתעבירו נתונים מסודרים ויש לכם סיכוי לזכות”.