עיריית אור עקיבא - דף הבית

-------------

מרחב למידה “החמישה” הייחודי הוקם בבית הספר ‘עציון’

בקיץ האחרון הוקם בבית הספר ‘עציון’ באור עקיבא מרחב הכלה חדש – מרחב החמישה. 

בית הספר נבחר על ידי המחוז במשרד החינוך להוביל ולפתח את תוכנית מרחב החמישה, שהינו מרחב אורייני בו לומדים הילדים את מיומנויות השפה לעומק בעזרת חמשת החושים. 

‘עציון’ זכה בקול קורא להקמת המרחב ויחד עם אדריכל שמונה מטעם הרשות עוצב החדר בעיצוב מודרני, חדשני ומותאם ללמידה אחר”ת (אקדמי-חברתי-רגשי-תהליכי). 

החדר תוכנן ונבנה לפי קריטריונים מדעיים וחינוכיים, בצורה שתענה על צרכי הילדים בתהליך הלמידה. במסגרת התוכנית, כל תלמיד מקבל 4 שעות שבועיות בקבוצות של חמישה תלמידים. 

התלמידים נחשפים לדרכי למידה שונות שמשלבות את חמשת החושים – ראיה, שמיעה, ריח, טעם ומישוש. את המרחב מובילה רכזת ההכלה אתי זוהר, רכזת השפה מאיה רז והמחנכות – רוני כהן, אורה סאסי ואורטל אסייג. 

מטרת התוכנית הייחודית, המבוססת על מחקרים, היא לקדם את הישגי התלמידים ולספק לתלמידים חוויה למידתית מרתקת, שמסייעת להם לפתח את היכולות השפתיות שלהם, מרחיבה את אוצר המילים, מקנה ידע כללי נרחב יותר, משפרת את הבנת הנקרא, מעודדת מוטיבציה לקריאת ספרים ומובילה להישגים לימודיים גבוהים יותר.

מהנהלת עציון נמסר: “צוות בית החינוך רוצה להודות למנהלת אגף החינוך סיגל אלבז, מנהל מחלקת בתי הספר היסודיים ניסים משעלי ולליאור סעדון, רכזת גבייה ורכש, על העזרה הרבה והקצאת המשאבים בפיתוח מרחב לימודי זה המצטרף למרחבים נוספים שהוקמו בשנתיים האחרונות בבית הספר”.