עיריית אור עקיבא - דף הבית

-------------

הכירו את פארק הטיילת המערבי – “אחד מהיפים ביותר באור עקיבא”

החברה לפיתוח קיסריה נמצאת ביישורת האחרונה של עבודות הפיתוח של שצ”פ (שטח ציבורי פתוח) פארק הטיילת המערבי בשכונת אור ים באור עקיבא, לקראת העברת המושכות לעירייה.

מדובר בטיילת ענק המשתרעת על שטח של 2 ק”מ מקצה שכונת אורות/גני רבין בצפון ועד כביש 651/צומת פל-ים מדרום. העבודות על השצ”פ התקיימו ברצף בחודשים האחרונים, נעצרו לפרק זמן מסוים בעקבות המלחמה – ולאחרונה התחדשו.

הטיילת הגדולה טומנת בחובה אטרקציות שונות לכל אורכה ומה שעתיד להפוך לאחד הפארקים המרשימים ביותר בעיר. בין היתר יכלול פארק הטיילת את הטיילת עצמה, המורכבת משני מסלולים – להולכי רגל ולאופניים לכל אורכה.

בטיילת צמחיה רבה, עצים ומדשאות, פינות נוי, ריהוט גן, פרחים ועוד, המעניק לה אופי טבעי לצד השכונה.

הפארק כולל גם מספר מתקני משחק וכושר:
פאמפטרק – מסלול רכיבה טבעתי קצר הכולל רולרים (תלוליות) וברמים (סיבובים מוגבהים), בו רוכבים ללא דיווש אלא בעזרת תנועות גוף מתוזמנות תוך יצירה ושימור של אינרציית הרוכב. מסלולי הפאמפטרק מהווים פארק רכיבה ציבורי אולטימטיבי המתאים לכל הגילאים ולכל הרמות.

פארק נינג’ה – מתקנים בסטנדרטים גבוהים הדומים למתקנים המוצגים בתוכנית הטלוויזיה הפופולארית “נינג’ה ישראל”. בין היתר כולל הפארק: מגוון סטפרים, 2 גשרים תלויים, מוטות אימון, קיר ריצה אלכסוני, מקבילים ועוד. המתקנים מוצבים על משטח גומי ייחודי ובטיחותי והפארק כולל הצללה שתאפשר למתאמנים להשתמש במתקנים ברוב שעות היום.

מגרש כדורסל וכדורגל: בקצה המתחם מצויים מתקני ספורט עממי לכדורסל וכן מגרש סינטטי לקטרגל.

כמו כן, בפארק גם נקודת תצפית מרהיבה לכיוון מערב, קיסריה, הים ועוד. במתחם הפארק גם גינת כלבים מרשימה עם שבילים, מצחייה ועצים ומתקנים עבור הכלבים. בנוסף, לרשות התושבים יעמוד מתחם של גינה קהילתית עם אדניות ענק לשתילת צמחים, ירקות ופירות.

מעיריית אור עקיבא נמסר: “מועד פתיחת הפארק לקהל הרחב צפוי להיות בתחילת 2024, בתקווה לחודש ינואר. אחרי מספר סיורים שקיימו צוותי העירייה במקום לאחרונה אנו סמוכים ובטוחים כי הפארק המרהיב יהיה אחד היפים ביותר באור עקיבא ישמש את כלל תושבי העיר, אורחים מבחוץ וכמובן את תושבי אור ים”.