הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
תפריט

טיפת חלב

טיפת חלב הינה תחנה שכונתית, המופעלת ע"י לשכת הבריאות האזורית ותפקידה לספק שירותי בריאות לקהילה. השירותים הניתנים בטיפת חלב מיועדים לכלל האוכלוסייה, ללא תלות או שייכות לקופות החולים ועלותם סמלית.
טיפת חלב, או בשמה הרשמי "התחנה לבריאות האם והילד" או "התחנה לבריאות המשפחה", מציעה מגוון שירותים, החל מסדנאות והדרכה להורים שבדרך, שרות והדרכה להורים עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, מעקב הריון לאם, ע"י אחות בריאות הציבור, הנמצאת בתחנת טיפת חלב.
בהמשך - מעקב, מרגע לידתו של התינוק, הכולל, מעקב רפואי של אחות טיפת חלב ובדיקה תקופתית של רופא, מתן חיסונים עפ"י הרשימה והמועדים המומלצים ע"י משרד הבריאות, בדיקת שקילה וגובה תקופתית, בדיקת שמיעה, ראייה וכן בדיקות  התפתחות פיסיות, שכליות ורגשיות, כגון: זחילה, עמידה, ישיבה, דיבור, הבנה, קשב, מוטוריקה עדינה וגסה ועוד.
תחנת טיפת חלב מלווה את האם ותינוקה, למעשה, מהולדתו ועד גיל שנתיים וחצי-שלוש, עם מתן החיסון האחרון המומלץ. שאר החיסונים ניתנים במסגרת בית הספר.
באור עקיבא פועלים שלושה סניפים של טיפת חלב. בכל תחנה מטופלים כ-100 תינוקות.

אחריות ופעי​לות:

טיפת חלב מטפלת באוכלוסיה הבריאה באור עקיבא, ונותנת שירות של חיסונים למניעת מחלות, מעקב גדילה והתפתחות, יש רופא שמפקח על חלק מהתהליכים הללו.

טיפת ח​​לב אורות   

​טל': 077-7282635
שעות קבלה:   א-ה   08:00 – 16:00

טיפת חלב בלפור   

טל: 077-3361967
שעות קבלה: א-ה 8:00 – 14:00

טיפת חלב קנ​די   

​​​​טל': 077-3261951
​שעות קבלה: א-ה 8:00 – 14:00​

טיפת חלב