דף הבית מפת האתר rss צור קשר
ברוכים הבאים לאתר הרשמי של עיריית אור עקיבא
A A
מוקד 106 פניות הציבור תיק תושב תשלומים רישוי עסקים טפסים דרושים ומכרזים טלפונים מידע שימושי
דלג על קישורי ניווט
חינוך
נוער וצעירים
תרבות וספורט
חזות העיר
אגף הביטחון
שירותי דת
רווחה וקהילה
גזברות וגבייה
עסקים ותעשייה
הנדסה ותכנון
אגף אירועים
קליטה
בריאות
ווטרינריה
חדשות

קרית החינוך עתידים עוברת לניהול רשת אמי"ת

התיכון הנחשב לאחד מהמובילים באזור מבחינת הישגי תלמידיו בתעודות הבגרות, יחליף בעלות ויעבור מניהול העירייה לידי הרשת. השבוע נחתם החוזה. שמחה יוסיפוב, ראש העיר לבכירי אמי"ת : "אני מפקיד בידיכם את הדבר היקר לנו מכל: חינוך ילדנו. אני משוכנע בלב שלם שבחרנו ברשת מצוינת שתתן מענה אופטימאלי לצרכים הפדגוגיים של תלמידי עתידים. תקוותנו שרשת אמי"ת תגשים את החזון החינוכי שחרטנו על דגלנו: למידה, מצוינות, איכות, חדשנות ושיפורים מתמשכים בהישגים". 

קרית החינוך "עתידים", ספינת הדגל של המהפכה החינוכית באור עקיבא, נכנסת לעידן חדש. בשלוש השנים האחרונות לאחר יציאתה של רשת המכללה למנהל, המוסד נוהל, באופן זמני, על ידי העירייה. עתה, לאחר מגעים עם רשתות חינוך גדולות הוחלט להעביר את שרביט הניהול לידיה של רשת בתי הספר, אמי"ת, הוותיקה.השבוע התכנסו בכירי עיריית אור עקיבא ובראשם ראש העיר וסגנו, יוסי כדורי הממונה על החינוך, מנהל אגף החינוך יחד עם נציגי אמי"ת (ארגון מתנדבות למען ישראל ותורה) במעמד יו"ר אמי"ת העולמית, ד"ר פרנסין סטיין, בכדי לחתום באופן חגיגי על חוזה המעניק את הבעלות על התיכון לידי הרשת.

ראש העיר,שמחה יוסיפוב, בירך על חתימת ההסכם ופנה בדברים נרגשים למנהלי ובכירי אמי"ת באומרו: " כראש עיר מפקיד בידכם היום את הדבר היקר לנו מכל, את חינוך ילדנו. לאחר שבחנו מספר חלופות מבין הרשתות חינוך השונות וביקרנו בעשרות מוסדות לימוד, אני משוכנע בלב שלם שבחרנו ברשת מצוינת שתתן מענה אופטימאלי לצרכים הפדגוגיים של תלמידי עתידים. תקוותנו שרשת אמי"ת תגשים את החזון החינוכי שחרטנו על דגלנו: למידה, מצוינות, איכות, תרומה לקהילה, חדשנות ושבירת שיאים בהישגים".

"חשוב לי שילדי העיר יזכו לחינוך הטוב ביותר שהם ראויים לקבל". אמר יוסיפוב, "בחרנו בכם כשותפים לשאיפתנו זו ולאסטרטגיה שהתוונו להוביל, לטפח ולטפל בילדי העיר מגיל הרך ועד האוניברסיטה. העירייה תמשיך להיות מעורבת בנעשה בבית הספר במסגרת הועד המנהל של המוסד, ואתם יכולים לראות בנו שותפים נאמנים ומסורים".

מנכ"ל רשת אמי"ת, ד"ר אמנון אלדר, ציין בדבריו שהוא חש גאווה רבה להצטרף למערכת החינוך באור עקיבא, "למרות שאנחנו מנהלים למעלה מ-75 מוסדות חינוך בהם מחנכים כ-20,000 בני-נוער, הפזורים מחצור הגלילית בצפון ועד באר שבע בדרום, מבחינתנו כל ביה"ס בחזקת "הבן יקיר לי אפרים". נשות אמי"ת שהקימו את הרשת עוד לפני קום המדינה האמינו בקידום מוסדות החינוך דווקא בפרפרייה, כי דווקא שם חשוב לתת לבני הנוער הזדמנות שווה ואת הכלים להפוך לאזרחים טובים. זוהי זכות בשבילנו להגיע לאור עקיבא".

אלדר הוסיף והחמיא לצוות אגף החינוך בעירייה ולצוות החינוכי של ביה"ס עתידים, "מצאתי באור עקיבא צוות אנושי, קשוב ומקצועי. אנחנו מתחילים עם כל התנאים האופטימאליים להגיע למצוינות. חרטנו על דגלנו שני דברים מרכזיים : ערכים ומצוינות – חשוב לנו שהילדים שגדלים פה ידוע מדוע הם פה, מדוע הם הולכים לצבא ושהם חלק מהמדינה שכה חשובה לכולנו. חשוב לשמור על חשיבה משותפת ופגישות עדכון. אנחנו כבר רוצים לדעת על החלומות של המנהלות בקריית החינוך "עתידים" (החטיבה העליונה והתחתונה) כדי להתקדם לשלבים הבאים. אנחנו מאמינים בביטוי: "אחד ועוד אחד שווה שניים ורוצים שזה יורגש"".

בהתייחסו לתוכניות ארוכות הטווח אמר אלדר: "נשות אמי"ת בישראל ובעולם מקדמות פרויקטים פדגוגיים חדשים. אנחנו מעוניינים לראות כיצד להעשיר בהם את ביה"ס לפי רצון המנהלות בכדי להראות שהשמיים אינם הגבול".

"אנחנו גאים לתמוך במוסדות החינוך של אמי"ת ולהיכנס לפעול באור עקיבא" סיפרה יו"ר אמי"ת העולמית, ד"ר פרנסין סטיין, שהגיע במיוחד מארה"ב, "זה מתאים למטרתנו ולעבודה שאנחנו עושים למען הילדים בישראל בכדי שיהפכו לאנשים מוצלחים. כל ילד חשוב לנו, ובמיוחד חשוב שילדים שבאים מרקע פחות מבוסס יוכלו להצליח למרות הקשיים והאתגרים העומדים בדרכם. אנחנו גאים להיות באור עקיבא ולזכות בהזדמנות לתמוך ולחנך את ילדיכם. אנחנו אומנם גרים רחוק מישראל- אך ליבנו איתכם".

איציק לוי, מנהל מחלקת החינוך בעירייה מסר כי רשת אמי"ת הינה רשת דתית לאומית שניהלה בעבר בתי ספר על יסודיים במסגרת החינוך הממלכתי-דתי ובשנים האחרונה נכנסה גם לחינוך הממלכתי, "זוהי רשת איכותית, רצינית ונעימה בעלת יכולות ניהול רציניות ברמה גבוהה".

בטרם התקבלה ההחלטה לבחירת רשת החינוך עבור קריית החינוך 'עתידים' נשקלו ונבדקו חלופות שונות ונסקרו מוסדות חינוך ברחבי הארץ, "צוות מיוחד הגיע לראות את בתי הספר שרשת אמי"ת מפעילה בכדי להתרשם מקרוב ושוחח עם מנהלים ונציגי רשויות שהביעו שביעות רצון רבה מרמת הניהול שהתבטאה בהישגים מרשימים".

"אמי"ת התאימה למטרתנו החינוכיות כמו כפפה ליד בהיותה שמה דגש על ערכים של זהות יהודית, הומניזם ופיתוח הילד כאדם, אזרח ובעל זהות יהודית". אמר איציק לוי, "למרות שהרשת שייכת לזרם החינוך הציוני דתי אין בה אינדוקטרינציה או הטפה לקיום פולחן דתי או לקיום מצוות עבור הציבור הלא דתי, אלא גיבוש ערכים הומאניים אוניברסאליים כמו פתיחות וסובלנות לצד ערכים יהודיים. יש לרשת קבלות בכל תחומי העשייה החינוכית, אנו מצפים שימנפו את ביה"ס מבחינת השבחתו במגמות טכנולוגיות חדישות וגיוס משאבים מאמי"ת העולמית לטובת הפעילות החינוכית".

רשת אמי"ת – ארגון מתנדבות למען ישראל ותורה – היא רשת חינוך ציונית-דתית המפעילה בתי ספר יסודיים, תיכונים, אולפנות וישיבות תיכוניות רבות בישראל. אמי"ת נוסדה בקליבלנד כנשות המזרחי של אמריקה ב-10 במאי 1925, בידי בסי (בתיה) גוטספלד, ומאז ועד היום היא פעילה כרשת חינוכית ציונית-דתית. בשנת 1934 נפרד הארגון באופן רשמי מ"המזרחי" ובשנות ה-40 של המאה ה-20 התפצלו נשות המזרחי לשני ארגונים שונים אמי"ת ואמונה (לשעבר נשות הפועל המזרחי של אמריקה). רשת אמי"ת הקימה כפרי נוער, ובהם כפר בתיה שברעננה וכפר הנוער "אמי"ת פתח תקוה", בהם התחנכו רבים מעולי עליית הנוער. בנוסף הוקמו בית צעירות מזרחי בירושלים (1933) ובתל אביב (1938) בהן נקלטו נערות פליטות מאירופה. 

ברשת מגוון של מסגרות לימוד בעלות אופי שונה: בתי-ספר יסודיים, על-יסודיים ומסלולים להכשרת טכנאים והנדסאים, פנימיות וכפרי נוער, אולפנות וישיבות, מכינות קדם-צבאיות וגרעינים חינוכיים הפועלים בקריות חינוך. במסגרות אלה קיים מגוון של מגמות –תורניות, עיוניות, מדעיות, טכנולוגיות – לצד מגמות של אמנות, מוזיקה, תקשורת ועוד. הלימודים בכל המסלולים הם ברמת בגרות לכלל התלמידים. אמי"ת מנוהלת על ידי חבר נאמנים של נשי אמי"ת בארצות הברית, המונהג על ידי יושבת הראש, ד"ר פרנסין סטיין. כיום חברות באמי"ת כ- 40,000 נשים בארצות-הברית ואלפי נשים בישראל.

בתמונה : הרמת כוסית חגיגית במעמד חתימת החוזה

לראש הדף | לדף הבית
האתר הוקם ע"י החברה לאוטומציה © כל הזכויות שמורות לעיריית אור עקיבא.